Główna

ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to dzień symboliczny. Dzień ten ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia.
Z tej okazji uczniowie klasy VII mieli okazję poczuć się jak egzaminatorzy i pytali uczniów i nauczycieli NA CZAS z tabliczki mnożenia.
Nasi uczniowie dzielnie "walczyli" z zadaniami i nieustępliwą komisją :)
Przeegzaminowana została również pani Dyrektor, która test zdała śpiewająco!
Wszystkim gratulujemy świetnych wyników!!!!

 

WYCIECZKA GNIEZNO- POBIEDZISKA

W środę klasa IV, V i VI pojechały na wycieczkę do Gniezna i Pobiedzisk, by tam kroczyć śladami naszych przodków i dowiedzieć się jak wyglądały początki państwa polskiego.
Zwiedzaliśmy Katedrę Gnieźnieńską pw. Wniebowzięcia NMP - najważniejszy zabytek miasta z relikwiami św. Wojciecha.
Następnym punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Początków Państwa Polskiego, które liczy ponad 400 eksponatów, pokazuje narodziny państwa polskiego w trzech modułach: Państwo, Źródła i Kultura, a w jej narrację wprowadzono filmy w technice 2D. Odbyła się również żywa lekcja historii. Nasi uczniowie wcielili się w rolę Lecha, Czecha i Rusa i ich dzielnych wojów.
Na deser Pobiedziska, gdzie zwiedzaliśmy Skansen Miniatur Szlaku Piastowskiego. Na terenie skansenu zlokalizowanych jest 30 miniatur budowli Szlaku Piastowskiego i Wielkopolski, wykonanych w skali 1:20.
Uczniowie poszerzyli i utrwalili swoją wiedzę, a przy tym świetnie się bawili!


DNI MISYJNE W CHEŁMNIE

W miniony weekend uczniowie Szkoły Podstawowej w Nicwałdzie i ich koledzy/koleżanki z Plemiąt uczestniczyli w Dniach Misyjnych w Chełmnie.

Wycieczka do Ogrodu Zoobotanicznego

W piękny, słoneczny październikowyponiedziałek Koło Młodego Ekologa wybrało się wraz z opiekunami do toruńskiego Ogrodu Zoobotanicznego. Szukaliśmy odpowiedzi na pytanie- Czy gad jest straszny?